Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 36 чоловік

День рідної мови

Дата: 22 лютого 2021 о 07:46
Автор: Власюк Т. В.
148 переглядів

Слово-брила, Слово-крила,диво,
У незнане зоряний політ.
Через мову щиро і правдиво
Одкривається нам білий світ.
( Дмитро Білоус)

21 лютого Україна разом з усім світом відзначає  День рідної мови. Зараз це свято крокує по всій планеті, і кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчуває  свою приналежність до рідного народу,народності,нації.

Рідне слово – ніжне,як дотик маминої руки,трепетне,як погляд закоханих,могутнє,як буревій. Йому все під силу: воно – життя основа,дух народу,його безсмертя.

21 лютого 1952 року в Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту,спричинену забороною на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у країні став Днем полеглих за рідну мову.

У жовтні 1999 року,на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО,у пам’ять про цю подію було запроваджено  Міжнародний день рідної мови,який відзначають у різних країнах щорічно цього дня. Право на рідну мову-одне з головних прав людини,тому розмаїття мов на земній кулі потребує уваги і захисту.

У різних країнах світу люди сьогодні говорять на шести тисячах мов. З-поміж своїх сестер наша мова-одна з найдревніших і найбагатших. Згідно з класифікацією ЮНЕСКО,українська мова за влучністю  передачі образу,дії,за милозвучністю посідає 3-тє місце у світі після французької та італійської. Чи всі ми,носії цієї чудової мови,належно дбаємо про неї ?

Земля українська-стародавня,така ж давня і наша мова. Учені довели,що вік нашої мови-7 тисяч років. З покоління в покоління передавали нам предки цей скарб.

Учні нашого ліцею вивчають рідну мову. Вони із задоволенням долучилися до урочистого відзначення Міжнародного дня  рідної мови,хочуть переконати  всіх,що мова-це безцінний дар,який треба шанувати, як батька і матір,родину і батьківщину.

18-19 лютого у Лісіщинському ліцеї  було святково,адже у кожному класі вшановували рідну мову.  Учні 2-го класу разом з вчителькою Міщук Н.Г. вивчили пісню «Мова наша рідна», підготували вірші, цікаві висловлювання про мову солов’їну, затанцювали танок, загадували загадки на святковій шоу-програмі «Ой, яка чудова, світла і багата українська мова, мова мами й тата».

Учні 3-4 класів отримали завдання: провести фото – і мовний квест. Дуже сподобалось дітям рухатися стежками квесту «Наша мова калинова». 

Культура мовлення вимагає від учнів дотримання норм літературної мови, бо «хто своєї мови цурається, хай сам себе стидається». Культурна людина повинна правильно вимовляти слова, а не «торохкотіти, як діжка з горохом». Людина, яка не дбає про чистоту свого мовлення, засмічує його суржиком, вживає ненормативні конструкції, жаргонізми, не викликає поваги. Завданням для учнів 7 класу було провести інформаційно-просвітницьку акцію «Знищимо суржик – збережемо рідну мову», яку провели разом з учителькою української мови та літератури Власюк Т.В. Учні 5-го класу також боролися за чистоту рідної мови: вони готували перформанс  «У тенетах суржика», усім було цікаво, ніхто не залишився осторонь.

Наша молодь вперто вдається до чужих мов тоді, коли яскравих, виразних засобів хоч греблю гати, хоч мак сій. Візьмімо, наприклад, емоційну сферу мовлення. Як щиро і гарно можна нашою мовою висловити захоплення: «Чудово! Прекрасно! Неймовірно!», а не невиразними, одноманітними Клас! Супер!

Учні 8-9 і 10 класів в інтелектуальній грі знавців рідної мови «Її Величність - Мова» намагалися висловлювати своє захоплення, здивування українськими словами, а не скучними і модними американськими чи російськими Упс чи Ничего себе. Вони складали вірші, виконували рольові ігри, розгадували кросворди, були редакторами.

Ось такі дійства проходили у нашому ліцеї під назвою «Свято рідної мови», що ще раз показало нам усім, яке значення має для людей рідна мова. Це – тиха мамина колискова, мудре батьківське слово. Це наша гордість. Бережімо її, гордо всім заявляймо: «Я – українець, син чи донька цієї землі. Я пишаюсь цим, люблю свій народ, свою землю, свою красиву пісню, чарівну мову».

Все, що рідне, хай нам буде

Найдорожче і святе!

Рідна віра, рідна мова

Рідний край – нам над усе.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.