Ми - проти насилля
На сьогоднішній день є актуальною проблема насильства. Більшість людей, коли говорять про насильство, мають на увазі лише фізичні його прояви: бійки, лупцювання тощо. Але на даний момент визначення цього терміну виходить за межі нашого уявлення. Та яке б не було насилля, це руйнація соціальних цінностей, що призводить до порушення гармонійного розвитку особистості.
На сьогоднішній день є актуальною проблема насильства. Більшість людей, коли говорять про насильство, мають на увазі лише фізичні його прояви: бійки, лупцювання тощо. Але на даний момент визначення цього терміну виходить за межі нашого уявлення. Та яке б не було насилля, це руйнація соціальних цінностей, що призводить до порушення гармонійного розвитку особистості. Головним завданням ліцею є виховання особистості, забезпечення умов для морального, інтелектуального, художньо – естетичного, фізичного розвитку, а також збереження морального, фізичного та психічного здоров’я дітей. Саме тому, головним завданням соціально – психологічної служби ліцею є інформаційно – просвітницька діяльність серед учнів.
Спочатку учні за допомогою бесіди були ознайомленні з поняттям та видами насильства, факторами сприяння насильства. За допомогою вправи «Правила», учні ознайомилися з правилами поведінки, які допоможуть їм не байдуже ставитися один до одного. Також був запропонований тест «Насильство», метою якого було виявлення дітей, які страждають від насильства. Найцікавішим було завданням під назвою «Імітація», учні імітували різні види насильства, які зустрічають щоденно. На ватмані діти зробили малюнок, який характеризує негативне відношення до проблеми насилля в усьому світі і який змусить замислитись над проблемою і не боятись говорити про неї. В кінці заняття всі ділилися своїми враженнями та емоціями один з одним, що нового дізналися і де вони можуть застосувати ці знання.
Отже, протягом заняття, соціально – психологічна служба намагалася сформувати в учнівському середовищі небайдуже відношення до проблем жорстокості та насилля, вміння не боятися говорити про проблему, усвідомлювати факти насилля щодо себе та інших.